LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gruaja akuzon shqiptarin për dhunë/Apel autoriteteve: Më kërcënohet jeta. Reagon 28-vjeçari

26 Shtator 2023, 14:30, Aktualitet CNA

Gruaja akuzon shqiptarin për dhunë/Apel autoriteteve: Më

22-vjeçarja Dafina Kurti, e cila prej dy vitesh dhunohej nga i shoqi dhe mbahej kundër dëshirës së saj në shtëpinë e tyre në Volos, dyshohet se po merr kërcënime.

Kërcënimet po bëhen nga familjarët e bashkëshortit të saj, të cilët i kërkojnë tërheqjen e padisë që ka ngritur ndaj 28-vjeçarit, Aurel Kurti, raporton "Prothothema".

Në lidhje me ngjarjen e ka folur edhe 28-vjeçari nga burgu dhe hodhi poshtë të gjitha akuzat e gruas së tij. 

“Është gënjeshtër që e kam burgosur. Ditët e fundit më bëri... disi sepse donte që ne të largoheshim dhe të shkonim në Angli, ku ishin kushërinjtë e saj. Nëse do të donte të divorcohej, mund të më thoshte. Erdha në Greqi sepse doja një jetë tjetër. I kisha thënë shumë herë të dilte dhe ajo nuk donte sepse thoshte nuk mundemi. Punoja nga mëngjesi në mbrëmje dhe shtëpia ime ishte gjithmonë plot për të dhe fëmijën. U grindëm se më kishte marrë dëshirë që të largohesha. Më intereson vetëm fëmija im. Kjo është jeta ime, prandaj kam punuar kaq shumë orë, që të mos i mungojë asgjë",  tha 28-vjeçari.

Gruaja ka kërkuar nga autoritetet greke që gjykata ta lërë në burg burrin e saj, në të kundërt jeta e saj rrezikohet./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga