LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkëlzen Berisha thirret në SPAK për çështjen "Gërdeci"/ Berisha: Nuk pengojmë hetimet

22 Shtator 2023, 13:05, Aktualitet CNA

Shkëlzen Berisha thirret në SPAK për çështjen

Sot SPAK ka thirrur të merret si dëshmitar për dosjen "Gërdeci", djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.

Ish-kryeministri reagoi në lidhje me këtë, u shpreh se nuk pengon hetime dhe mund ta thërrasin kur të duan.

Berisha tha se është pro zbatimit të ligjit.

Në çdo kohë, nuk mund të ketë kurrë asnjë hezitim dhe asnjë pengesë për çfarëdolloj hetimi. Nëse unë mbaj qëndrime dhe denoncime i bëj për interesin publik. Nuk i bëj për qëllim tjetër. Jam mbështetës për zbatimin e ligjit.

 Por nga ana tjetër aty ka kriminelë. Kanë marrë 200 mijë euro dhe kanë liruar vrasësin”, tha Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga