LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ Bosët e aferës paguan 400 mijë euro Bollinon dhe Blushin

22 Shtator 2023, 12:20, Aktualitet CNA

Inceneratorët/ Bosët e aferës paguan 400 mijë euro Bollinon

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të denoncojë fort aferën e inceneratorëve. Së fundi ai ka zbuluar se ka e-mail dhe mesazhe në dosjen e SPAK që faktojnë se Mirel Mërtiri është udhëruar t’i japë 200 mijë euro botuesit Carlo Bollino, 100 mijë Ben Blushit dhe 100 mijë euro Endri Fugës, pra në total 400 mijë euro.

Berisha gjatë konferencës së përjavshme me gazetarët ka kërkuar të merren masa pasi lista e pagesave është e gjatë. 

"Zbulimet e fundit faktojnë atë që kam thënë ndërmarrja është e Erion Veliajt. Sot në dosje ekzistojnë mesazhe e-maile në të cilat pronari i djegësit Veliaj urdhëronte Mërtirin t’i jipte 200 mijë euro Carlo Bollinos, 100 mijë euro Fugës, 100 mijë euro Ben Blushit, pra ishte ky pronari. Lista vazhdon por po ndalem tek këta të tre. Ishte ky që urdhëronte kaq para t'i jepen këtij kaq e atij kaq", tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga