LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do t’i kursej”/ Berisha, për Bollinon e Blushin: Këto që them janë vërtetuar

22 Shtator 2023, 13:00, Aktualitet CNA
“Nuk do t’i kursej”/ Berisha,  për Bollinon e Blushin:
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se nuk janë vetëm Carlo Bollino, Endri Fuga dhe Ben Blushi personat që janë paguar nga bosët e inceneratorëve.

Kur të ketë prova dhe për emrat e tjerë ish-kryeministri bëri me dije se do t’i përmendë dhe nuk do t’i kursejë.

Ai shtoi se për të dhënat që deklaroi janë vërtetuar dhe ndodhen në dosjen sekrete të SPAK-ut.

Berisha nënvizoi se i bëri me dije emrat dhe këto të dhëna që të mbrohen pasi po tentohet për të zhdukur provat.

Personat nuk janë vetëm tre. Por do t’i përmend kur të më vijnë të dhënat se nuk i kursej. Më thonë se ka marrë 100 mijë në muaj për të mos folur. Jua them haptas. Këto që them janë vërtetuar. Janë gjetur, sapo të gjej të tjera nuk do t’i kursej. Me këta tre persona ka ndodhur.

Ato janë në dosjen me sekrete të SPAK. Unë i nxora me qëllim që të mbrohen. Kanë vërshuar gjykatës, ministra, prokurorë për t’i marrë”, është shprehur Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga