LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëshqitje masive gurësh te “Shkalla e Tujanit”/ Bllokohet rruga

29 Shkurt 2024, 17:14, Aktualitet CNA

Rrëshqitje masive gurësh te “Shkalla e Tujanit”/ Bllokohet

Rrëshqitje masive gurësh ka pasur këtë të enjte te “Shkalla e Tujanit”, në aksin Tiranë - Klos.

Si pasojë, është bllokuar ky aks rrugor dhe mjeteve u është shkaktuar kaos në qarkullimin e mjeteve.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar nga rrëshqitjet.

Mjetet e mirëmbajtjes së rrugëve po shkojnë drejt “Shkallës së Tujanit” për largimin e gurëve dhe për normalizimin e qarkullimit./ CNA

Lajmet e fundit nga