LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, takim me fëmijët e policëve të rënë në detyrë/ U dorëzon statusin “Fëmijë në Përkujdesje të Republikës”

24 Janar 2023, 13:57, Aktualitet CNA

Rama, takim me fëmijët e policëve të rënë në

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në Kryeministri fëmijët e dy policëve të rënë në detyrë, Shkëlzen Dobrushit dhe Roland Likajt.

Rama u ka dorëzuar statusin e posaçëm, "Fëmijë në Përkujdesje të Republikës”.

 “Me bijtë e dy policëve të rënë në krye të detyrës, Shkëlzen Dobrushit dhe Roland Likajt, në dorëzimin e statusit të posaçëm 'Fëmijë në Përkujdesje të Republikës'.

Ky status është mishërim i vullnetit tonë për t’iu bërë krah të gjithë fëmijëve të të rënëve deri në daljen e tyre nga shkolla apo universiteti, me një pension mujor deri në 150% të pagës së prindit, pjesë e një pakete të plotë mbështetjeje nga shteti për ta e për nënat e tyre”, shprehet Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga