LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“21 Janari”/ Familjarët e Aleks Nikës, thirrje kreut të SPAK-ut për të tërhequr dosjen

24 Janar 2023, 13:32, Aktualitet CNA

“21 Janari”/ Familjarët e Aleks Nikës, thirrje kreut

Xhaxhai i Aleks Nikës, Mark Nika, ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK-ut, Altin Dumani.

Sipas gazetares Klodiana Lala, Mark Nika ka kërkuar që SPAK-u të tërheqë dosjen, pasi nuk kanë besim te Prokuroria e Tiranës.

Mark Nika ka theksuar se SPAK-u i ka të gjitha mundësitë për të hetuar në mënyrë objektive dhe të paanshme.

Duam që SPAK-u të tërheqë dosjen. Ne kërkojmë që dosja të hetohet nga SPAK-u.

Ne si familje nuk kemi besim te Prokuroria e Tiranës.

SPAK-u i ka mundësitë të bëjë një hetim objektiv dhe të paanshëm”, ka thënë Nika./ CNA.al

Lajmet e fundit nga