LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse dhe kush e fsheh urdhër arrestin e Mirel Mërtirit?

18 Nëntor 2022, 10:27, Aktualitet CNA

Pse dhe kush e fsheh urdhër arrestin e Mirel Mërtirit?

Mirel Mërtiri, i cilësuar si “truri” i inceneratorëve është shpallur në kërkim për aferën me inceneratorin e Elbasanit.

Por, emri i tij nuk përmedet, as nga SPAK, as nga Policia dhe as nga mediat.

Situata është kjo.

Hetimet kanë përfunduar për inceneratorin e Elbasanit. Mireli Mërtiri është i pandehuri i ri.

Pse nuk e nxjerr SPAK? Mirel Mërtiri është shpallur në kërkim.

Pse SPAK hesht për versionin zyrtar?

Dy ditë më parëSPAK ,njoftoi për 11 arrestime që kishin lidhje me inceneratorin e Fierit dhe të Tiranës dhe asnjë fjalë për Mirel Mërtirin, për Elbasanin.

Pse dhe kush e fsheh urdhër arrestin e Mirel Mërtirit?

Gjykata firmos vendimin për shpalljen në kërkim, por SPAK nuk e jep njoftimin që është marrë i pandehur dhe ka ngritur akuza ndaj Mirel Mërtirit.

Policia ka shkuar ta kërkojë dhe nuk njofton që ky person është kërkuar të arrestohet, por nuk është gjetur në banesë.

Mediat heshtin nuk i nxjerrin emrin. Pak minuta në titra e raportoi News 24 dhe më pas Report TV dhe akush tjetër.

Pa folur këtu për ato media që i ka paguar dhe i ka shpërblyer, Mirel Mërtiri.

Policia, SPAK,BKH, kush e fshehu dhe po vijon ta fshehë Mirel Mërtirin?

Për shpalljen e tij në kërkim janë njoftuar institucionet si nuk e ditkan gazetarët që rrinë koridoreve të SPAK-ut dhe nuk jepet në media?

Kush e mbron Mirelin në media dhe në sistemin e drejtësisë në SPAK?

Pse nuk bëhet publik vendimi për mbylljen e hetimeve për inceneratorin e Elbasanit?

Pse zëdhënësja e SPAK-ut nuk e nxjerr vendimin dhe nuk i përgjigjet interesimit të mediave për Mirel Mërtirin.

Pse e fshehin dhe kush e fsheh Mirel Mërtirin?/CNA.al

Lajmet e fundit nga