LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plazhet e jugut bosh/ Kumbaro: Muhabete "Facebook"-u

30 Korrik 2022, 21:39, Aktualitet CNA
Plazhet e jugut bosh/ Kumbaro: Muhabete "Facebook"-u
Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro

Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, ka reaguar pas lajmeve për boshatisjen e plazheve të jugut, në pikun e sezonit turistik.

Kumbaro tha se këto janë komente e muhabete "Facebook"-u që bëhen në rrjet pa asnjë sondazh shifër, metodologji apo sistem.

“Komente që bëhen në rrjet pa asnjë sondazh shifër, metodologji apo sistem. 'Facebook' sokaku i madh i muhabeteve dhe unë nuk kam asnjë problem me këtë, unë i quaj muhabete. Unë flas për të dhënë që vijnë nga hoteliere.

Edhe kjo është pjesë e fenomeni të tregut të lirë, shteti nuk kontrollon çmimet por abuzimet. Kam qenë vetë në terren për të parë dhe verifikuar abuzimet. Ato që janë me emër dhe mbiemër ndiqen nga kontrolli i hetimit”, theksoi ajo në “Kjo Javë”./ B.A.- CNA.al

Lajmet e fundit nga