LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fluks në pikat kufitare/ Sa qytetarë kanë hyrë në Shqipëri në 24 orët e fundit

30 Korrik 2022, 15:56, Aktualitet CNA
Fluks në pikat kufitare/ Sa qytetarë kanë hyrë në
Foto nga aeroporti i Rinasit

Policia e Shtetit njofton se në pikat kufitare të Kakavijës dhe Rinasit ka pasur fluks të lartë hyrjesh.

Gjatë 24 orëve të fundit dhe deri në këto momente, kanë hyrë në territorin e Republikës së Shqipërisë, nëpërmjet Rinasit, 23000 shtetas shqiptarë dhe të huaj, ndërsa nëpërmjet Kakavijës, rreth 7000 shtetas.

Policia Kufitare ka marrë të gjitha masat për të eleminuar vonesat, duke shtuar në maksimum sportelet në hyrje.

Në Kakavije janë koordinuar veprimet me palën greke, e cila ka shtuar gjithashtu sportelet.

Lëvizja vijon normalisht dhe nuk është konstatuar asnjë problematikë apo vonesë, përveç fluksit të lartë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga