LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më vjen të qesh e të qaj”/ Rama flet për mesazhet anonime që i kanë dërguar vlonjatët

27 Nëntor 2023, 17:36, Aktualitet CNA
“Më vjen të qesh e të qaj”/ Rama flet për
Kryeministri, Edi Rama

Kryeministri, Edi Rama në Asamblenë e Zgjeruar të Partisë Socialiste në Vlorë ka folur lidhur me mesazhet anonime që i kanë dërguar vlonjatët.

Ai tha se me të tilla mesazhe i vjen të qeshë dhe të qajë njëkohësisht.

Rama tregon se arsyeja e mesazheve është punësimi i demokratëve nga kryetari i Bashksë.

Ai ju drejtua vlonjatëve duke ju thënë se nuk duhet të mërziten se demokratët merren në punë kur janë të zotë, është e vjetër dhe e pakutimtë të merremi me këtë pjesë.

“Dua të them diçka për partinë e Vlorës. Më vjen të qesh e të qaj kur marr mesazhe anonime. E kishit harruar këtë stil ca kohë dhe kam vënë re që arsyeja e këtyre mesazheve anonime është pse Ermali është i hapur për të marrë në ekipin e tij demokratë. Unë nuk e di kush janë dhe si janë, unë di që Ermali ka të drejtë dhe kush i bën këto mesazhe e ka gabim.  Kush është socialist dhe e beson që ne jemi të hapur për të gjithë, jo që nuk duhet të mërziten se demokratët merren në punë kur janë të zotë, është e vjetër dhe e pakutimtë të merremi me këtë pjesë.

Ana tjetër është që pas kaq vitesh në qeveri e në qeverisje në Vlorë nuk besoj se ka mbetur njeri pa i dhënë hakun. Ka pasur njerëz dhe mund të ketë akoma që nuk e kanë merituar me punën e tyre besimin që ju është dhënë. Këta njerëz duhet të vihen përpara përgjegjësisë. Ndarjen socialist e demokrat kur vjen puna te kontributi që mund të japë në një bashki askush nuk duhet ta bëjë. Përkundrazi, ne nuk jemi thjesht një parti e një ane më. Ne jemi partia e të gjitha anëve, sepse ne jemi e vetmja parti që, që në lindje të saj, nuk është lëkundur asnjëherë në mbrojtje të interesit kombëtar dhe për shkak të rritjes së saj ka detyrën ku të jetë një parti ku çdo shqiptar të ndjehet në shtëpinë e vetë.”, tha ai./ CNA

Lajmet e fundit nga