LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blerja e një shtëpie/ Rama: Me punë të zakonshme nuk ngel gjë në fund të muajit

27 Nëntor 2023, 17:14, Aktualitet CNA
Blerja e një shtëpie/ Rama: Me punë të zakonshme nuk ngel
Foto ilustruese

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar për zërat që thonë se një i ri në vend nuk mund të blejë dot shtëpi me një punë të zakonshme.

Ai bëri një krahasim me vende të ndryshme të Europës dhe tha se, një gjë e tillë nuk është e mundur, as në ato vende.

Sipas tij me një punë të zakonshme në asnjë vend nuk mund të blesh shtëpi pasi nuk kanë më asgjë në fund të muajit as gjermanët e as italianët.

“Sot të gjithë ata që kanë një punë të zakonshme në Gjermani e kudo tjetër nuk kanë më asgjë në fund të muajit. Duhet të rifillojnë nga e para. Dëgjoj këtu që bëjnë kronika që një i ri  me një punë të zakonshme nuk merr dot një shtëpi. Po ku e merr një shtëpi? Një i ri që bën një punë të zakonshme ku e merr dot një shtëpi? E merr në Itali apo në Gjermani? Nuk ndodh. Është koha kur me një zanat në një Shqipëri që ndryshon e që do të ketë nevojë për punonjës të kualifikuar të mund të bësh një zgjedhje me siguri.”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga