LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kaosi në Kuvend/ Manja: Sot jemi kthyer në 1998, në kohën e debatit kushtetues

27 Nëntor 2023, 10:51, Aktualitet CNA
Kaosi në Kuvend/ Manja: Sot jemi kthyer në 1998, në kohën e
Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, gjatë fjalës së tij në ceremoninë që po mbahet në Kuvend në kuadër të 25 viteve Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë nuk ka lënë pa përmendur edhe situatën në të cilën politika ndodhet sot dhe kaosin që është krijuar së fundi në seancat parlamentare dhe komisionet.

Manja thotë se duke pasur parasysh situatat që janë krijuar në Kuvend jemi kthyer në vitin 1998 në kohën e debatit kushtetues.

Ministri theksoi se opozita duhet t’i kthehet debatit parlamentar.

“Gjatë këtyre viteve përpos ndasive politke kemi ndërtuar edhe konsensuse politike për të sjellë ndryshime të nevojshme.

Sot në Kuvend kemi kthim në vitin 1998 në kohën e debatit kushtetues. Me bindjen se arsyeja njerëzore do të fitojë ndaj çdo force që synon të minojë demokracinë, kthimin te parlamentarizmi e dikton vetë Kushtetuta”, tha Manja./ CNA

Lajmet e fundit nga