LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

25 vite Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë/ Nikolla: Po thyhet miti i të paprekshmëve

27 Nëntor 2023, 10:25, Aktualitet CNA
25 vite Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë/ Nikolla: Po
Lindita Nikolla

Sot në Kuvendin e Shqipërisë po zhvillohet veprimtaria 25 vite Kushtetutë.

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla e ka marrë fjalën duke thënë se Kuvendi ka qenë dhe është i vendosur për zbatimin e Kushtetutës.

Nikolla është shprehur se falë sistemit të drejtësisë po thyhet miti i të paprekshmëve dhe askush nuk është më mbi ligjin.

“Miti i të paprekshëmve po thyhet. Askush përmbi ligjin”, tha Nikolla./ CNA

Lajmet e fundit nga