LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të shkruajë/ Demokratët tallen: Ik spurdhjak, paske rrjedh fare

28 Gusht 2022, 08:43, Aktualitet CNA

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për dokumentet identifikuese.

Serbia i ka pranuar dokumentet kosovare çka bën që të mos ketë më pengesa për lëvizje të lirë mes dy vendeve.

Këtë e bërë të ditur Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Kjo arritje e dy vendeve të rajonit, ka bërë që Lulzim Basha të “zgjohet” nga gjumi dhe të reagojë në rrjetet sociale për të përgëzuar këtë marrëveshje.

Marrëveshja e sotme është lajm i mirë për qytetarët e Kosovës dhe Serbisë. Mirënjohje për kontributin e SHBA-së dhe BE-së!

Kosova e pavaruar është realitet i pamohueshëm. Dialogu dhe bashkëpunimi mes Kosovës dhe Serbisë si dy vende të pavarura i kontribon paqes, stabilitetit dhe zhvillimit ekonomik në rajonin tonë”, ky është statusi i tij i cili tregon që Basha jo vetëm që përton të zgjohet nga gjumi, por përton dhe të shkruajë duke e bërë statusin me emoji(ikona).

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Kjo është vënë re edhe nga komentuesit, të cilët e kanë ironizuar duke thënë se ka filluar të shkruajë si kryeministri Edi Rama.

“Paske rrjedh fare, ke fillu me shkrujt me emoji!”, shkruan një komentues.

“Paske fillu tu i bo statuset me emoji si Edi Rama”, shkruan një tjetër.

Ndërsa komentues të tjerë, i kanë vënë në dukje se demokratët nuk e duan dhe nuk ka pse të shfaqet më.

 “Ik spordhjak mos u duk ma se na qelb venin”, “Ik ore patronazhist i Edi Rames nuk duam te shohim me fitu te kimetja ha naj qorb neper ambasada”,”Prap ti ik ik ik mos u duk ma nuk don demokrat me tpa ma, Rri ne Holland”, shkruajnë të tjerë komentues.

Dime me lexu lajme o nona”, “S’kemi nevoje per interlokucion. Shqipen dhe tabelen e shumezimit i kemi marre me nota te mira”,”Gjalle qeka ky a ti je kokrra e debilit”, “Mos rri kaq von se sdo te dali gjumi neser”, vijojnë më tej komentuesit./ CNA.al

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lulzim Basha përton të "zgjohet" nga gjumi dhe të

Lajmet e fundit nga