LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vis Martinaj, zhdukje apo inskenim?/ Eksperti zbërthen pistat

26 Gusht 2022, 21:26, Aktualitet CNA
Vis Martinaj, zhdukje apo inskenim?/ Eksperti zbërthen pistat
Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi thotë se Ervis Martinaj mund të jetë zhdukur, por mund të bëhet fjalë dhe për një inskenim.

Ai deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se para se të analizohen këto dy pista duhet pranuar se situata e krimit është “ulëritëse”.

Sipas ekspertit ka një “mbyllje syri” sa i takon zbardhjes së çështjes. Në gjykimin e tij të ftohtë, Rexhepi pohon se duket sikur nuk po ecet me ritmet e duhura për të ndëshkuar kriminelët.

Ai solli në vëmendje gjithashtu, shkarkimin e gjithë zinxhirit komandues për ngjarjen e rëndë në Potam ku humbi jetën vogëlushja Jonada, duke e krahasuar me ngjarjet ku është përfshirë Martinaj dhe nuk ka pasur asnjë shkarkim apo masë të marrë ndaj zyrtarëve.

Lajmet e fundit nga