LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundojnë punimet/ Balluku: Javën e ardhshme hapet rrethrrotullimi i TEG

26 Gusht 2022, 20:40, Aktualitet CNA
Përfundojnë punimet/ Balluku: Javën e ardhshme hapet
Rrethrrotullimi i TEG

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka lajmëruar përfundimit e një tjetër aksi rrugor.

Gjatë inspektimeve me përfaqësuesit e ARRSH-së në segmentin më të ri rrugor Palasë-Dhërmi, Balluku tha se javën e ardhshme do të hapet për qarkullim rrotullimi i TEG-ut

“Ju falënderoj shumë dhe shihemi javën tjetër në pjesën e TEG-ut për të parë një punë me të vërtetë, unë e kam parë dje nga afër, një punë vërtet të shkëlqyer me detaje pa lënë mënjanë as ndriçimin dhe as gjelbërimin. Deri atëherë ju uroj një fundjavë të mbarë dhe shihemi javën tjetër në kantierin e rrethrrotullimit të TEG-ut”, theksoi ministrja në përfundim të fjalës së saj./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga