LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leka Bungo merr detyrën e rëndësishme/ CNA i uron jetë të gjatë

24 Shkurt 2024, 19:06, Aktualitet CNA
Leka Bungo merr detyrën e rëndësishme/ CNA i uron jetë
Leka Bungo

Leka Bungo, i cili prej disa kohësh është kryetari i Këshillit Drejtues të Radio Televizionit Shqiptar, që paguhet me miliona nga taksat e qytetarëve shqiptarë edhe për detyrën si kryetar, edhe për pensionin e veçantë special, por tashmë do të duhet të paguhet edhe për një detyrë të rëndësishme.

Kjo ndoshta është detyra më e rëndësishme që ka mbajtur ndonjëherë Leka Bungo. Kjo ndoshta është dhe arsyeja pse Leka na sulmon, na shan, çfarë fjalësh nuk na thotë. Ne prapë e respektojmë dhe nderojmë pa fund këtë pesonalistet të madh, më i madhi fare.

Ne nuk i kemi thënë asgjë Lekës. Nuk i kemi thënë që ti, Leka, je spiun. Jo! Si Leka, kemi çuar dhe nja 15 emra të tjerë, pasi donim të zbulonim dhe ia arritëm qëllimit, një mashtrim politik që ishte fakti i hapjes së dosjeve dhe po e ripërsërisim: Kërkojmë hapje të dosjeve dhe nuk mund të jetë zyrtar i shtetit një person që ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit. Loja Rama - Basha doli zbuluar por Leka u inatos shumë, sepse lexon vetëm titujt. 

Ky qe qëllimi. Ne e vërtetuam. Shumë emra çuam. Leka u mërzit. Na sulmoi.

Disa ditë më parë nxorrëm një tjetër shkrim, ku thamë: ne kemi sjellë dy letra rresht në RTSH, na jepni informacion. Në rast se ju i fshihni dokumentet tregon se atje diçka ka pasi të dhënat po fshihen.

Pra, diku është abuzuar, është vjedhur. Sërish Leka na sulmoi. Ne nuk e kuptonim se ç’kishte Leka që për çdo gjë që shkruhej , që nuk kishte asnjë qëllim të keq ndaj tij.

Në rastin e parë ishin dhe 15 të tjerë dhe askush nuk u shqetësua. Thjesht e lexuan dhe reaguan si njerëz normal, dikush na dha dhe autorizim për të marrë dosjen.

Në rastin e dytë ne i drejtoheshim drejtorit dhe këtij Lekës me idenë se është bashkëpunëtor dhe lufton korrupsionin, po ç’ne ça ndodhi këtu që sërish u sulmuam.

Tani e kuptuam pse na ka sulmuar.

Leka ka marrë drejtimin e një shoqate mjaft të rëndësishme dhe mesa duket duke qenë kryetari i shoqatës, Leka nuk e përballon dot që ne nuk jemi pjesë e saj dhe nuk e njohim atë për kryetar shoqate. Ndjesë zotit Leka si kryetar i madh.


Tashmë po e deklarojmë publikisht.

Të urojmë sukses në detyrën tënde dhe do të njohim për kryetar shoqate sa të jesh gjallë dhe pas vdekjes.

Së bashku me juristët do të asistojmë që ta kesh legale, të regjistruar në gjykatë, pra të figurosh në gjykatë si kryetar i shoqatës së k…ve. Smund të jesh thjesht në eter, do të bëjmë kryetar me dokukenta, të jesh i kompletuar i gjithi.

E meriton. Ta ka gjetur tamam, miku ynë biznesmeni Gjergj Luca detyrën, por ne të shkretët ku e dinim se çfarë halli kishe ti?!

Na vjen keq që të kemi rënë në qafë deri tani. Je kryetari më i madh dhe na vjen shumë shumë keq që je kryetar vetëm për Shqipërinë.

Do të propozojmë liderin botëror të kryetarëve. I tillë je kokë e këmbë. E meriton./ CNA

 

Lajmet e fundit nga