LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati ndaj kreut të PD-së të Vaut të Dejës/ Artan Hoxha zbulon qëllimin e autorëve

13 Prill 2023, 18:57, Aktualitet CNA

Atentati ndaj kreut të PD-së të Vaut të Dejës/ Artan

Gazetari Artan Hoxha tha se vendosja e tritolit në makinën e kreut të PD-së të Vaut të Dejës ishte një mesazh paralajmërues.

Sipas tij vendosja e një sasie të vogël eksplozivi dhe në atë krah të automjetit  nuk ishte një synim për të eleminuar fizikisht Ndrecën.

Në një intervistë për Euronews Albania, Hoxha tha se pasojat do të ishin katastrofike dhe të pallogaritshme nëse eksplozivi do të ishte vendosur me qëllim eleminimin e Ndrecës.

"Vendosja e eksplozivit në atë krah dhe një sasi eksplozivi e vogël sigurisht që unë e lexoj më tepër se sa synim për ta eleminuar fizikisht objektivin, e shikoj si një mesazh paralajmërues që shkon ndaj tij. Pra, nëse autorët do të donin ta eliminonin fizikisht zotin Ndreca, ata do ta vendosnin eksplozivin poshtë sediljes së tij,”u shpreh ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga