LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Media në zi/ Ndahet nga jeta gazetari

13 Prill 2023, 08:45, Aktualitet CNA
Media në zi/ Ndahet nga jeta gazetari
Nebil Çika

Gazetari dhe publicisti Nebil Çika është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale. 

Çika është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, familjarët bëjnë me dije se varrimi do të bëhet në orën 14:00 në varrezat e Tufinës.

“Me hidhërim te thellë dhe me dhimbje te madhe ju lajmërojnë qe u nda nga jeta babai jone i dashur Nebil Cika. Pritjet behen pranë ambienteve te Funeral Home Parajsa, pranë Nesherakut! Mbas ores 09:00. Varrimi ne oren 14:00 ne varrezat e Tufines. Sheriare, Gazmir dhe Fatjon Cika”, shkruhet në njoftimin nga familjarët.

Çika ishte gazetar dhe publicist i njohur. Ai ka qenë korrespondent dhe gazetar i Rilindjes Demokratike. Për disa vite ka qenë dhe zëvendëskryeradaktor i saj.

Çika njihej dhe si një aktivist politik. Për disa vite ka drejtuar Shoqatën Antikomuniste të të Përndjekurëve Politikë. 

Ai u emërua në krye të shoqatës në vitin 2017./ CNA.al

Lajmet e fundit nga