LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

400 mijë lekë gjobë/ Identifikohen shoferët që kryenin manovra të rrezikshme te "Bulevardi i Ri"

10 Prill 2023, 11:41, Aktualitet CNA

 

400 mijë lekë gjobë/ Identifikohen shoferët që kryenin
Policia e Tianës

Policia e Tiranës ka identifikuar personat që kryenin manovra të rrezikshme me makina në "Bulevardin e Ri" të Tiranës dhe më pas këto video i postonin në rrjetet sociale. 

Drejtuesit e mjeteve janë dënuar me 400 mijë lekë të vjetër gjobë. 

Njoftimi i policisë: 

Kryen manovra të rrezikshme, Policia Rrugore e Tiranës identifikon nëpërmjet rrjeteve sociale, drejtuesit e automjeteve.

Në datën 09.04.2023, në rrjete sociale janë postuar disa video për automjete të ndryshme, drejtuesit e të cilëve kryenin manovra të rrezikshme duke u bërë rrezik për veten dhe përdoruesit e tjerë të rrugës, në rrugën "Bulevardi i Ri".

Falë punës intensive nga vëzhgimet në rrjetin social TikTok është bërë identifikimi dhe ndalimi drejtuesve të automjeteve, sëbashku me mjetet përkatëse.

Për kundërvajtjet e kryera ndaj tyre u vendos masa administrative me vlerë 40 mijë lekë të rinj, referuar ligjit numër 8378 datë 22.07.1998 “Kodi Rrugor i Republikës së Shqipërisë i ndryshuar; neni 139 paragrafi 3.

Policia Rrugore e Tiranës apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës që të respektojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor dhe fton qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112, çdo shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

 

 

Lajmet e fundit nga