LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmet i lehtë në Shqipëri/ Ja ku ishte epiqendra

12 Prill 2023, 22:58, Aktualitet CNA

Tërmet i lehtë në Shqipëri/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak më parë vendin tonë.

Lëkundjet ishte të magnitudës 3.6 ballë të shkallës Rihter.

Sipas EMCS, tërmeti kishte një thellesi prej 2 kilometrash dhe u regjistrua 2 kilometra larg Librazhdit dhe 22 kilometra larg Elbasanit.

Deri më tani, nga lëkundjet nuk raportohet për dëme materiale./ CNA.al

Tërmet i lehtë në Shqipëri/ Ja ku ishte epiqendra

Lajmet e fundit nga