LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Rama dhe Veliaj, në tabelat e sinjalistikës rrugore/ Protesta nis “nxemjen”

12 Nëntor 2022, 14:13, Aktualitet CNA

Foto-Rama dhe Veliaj, në tabelat e sinjalistikës rrugore/ Protesta nis

Dy orë para se të nisë e protesta e opozitës, tabelat e sinjalistikës rrugore në Tiranë, janë mbushur me foto të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj.

Protesta zyrtarisht pritet të nisë në orën 16.00, por me vënien e fotove, siç duket ka nisur nxemjen.

Ndërkohë, nga rrethet raportohet se janë nisur qindra qytetarë, të cilët do të mblidhen në sheshin “Skënderbej”, për të marshur më pas drejt kryeministrisë.

Pra institucionit të kryeministrisë, do të mbahen fjalime ku do të zbulohet edhe skenari se si do të vijohet./CNA.al

Lajmet e fundit nga