LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Nga frika se mos i bashkohen protesës/ Policia bashkiake heq dorë nga marrja zvarrë e qytetarëve

12 Nëntor 2022, 13:56, Aktualitet CNA

Foto-Nga frika se mos i bashkohen protesës/ Policia bashkiake heq dorë

Shpesh jemi bërë dëshmitarë se si policia bashkiake e Tiranës ka tërhequr zvarrë qytetarë që shesin në trotuare apo pranë tregut.

Në disa raste ua ka derdhur dhe prodhimet rrugëve dhe të moshuar me lot në sy janë tërhequr zvarrë rrugëve.

Sot, në ditën kur është edhe protesta e opozitës, policia bashkiake duket se është tërhequr nga tërheqja zvarrë e njerëzve që shesin për bukën e gojës.

Në fotot e shkrepura nga CNA.al, në njësinë dy duken policë bashkiakë që mbyllin sytë, vënë syzet teksa kalojnë pranë qytetarëve që shesin në trotuare.

Sot nuk i kanë lëvizur, nuk ua kanë derdhur prodhimet, por kanë kaluar sikur mos të ekzistonin.

Dyshohet se duke i trembur faktit se  mund të lënë prodhimet që shesin dhe t’i bashkohen protestës, ka çuar në tërheqjen e policisë bashkiake./CNA.al

Lajmet e fundit nga