LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta/ Si do të bëhet lëvizja e qytetarëve, rrugët që do të jenë të bllokuara

12 Nëntor 2022, 08:26, Aktualitet CNA

Protesta/ Si do të bëhet lëvizja e qytetarëve, rrugët

Opozita sot protetson ashtu siç ka paralajmëruar ditë më parë.

Për pasojë disa segmente rrugore sot do të bllokohen. Bllokimet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit, ndërsa nënë orën 15.00, pra një orë para nisjes së protestës, do të ketë bllokim total.

Segmentet rrugore që do të jenë të bllokuara, duke filluar prej orës 15:00, të datës 12.11.2022, deri në përfundim të tubimit, janë:

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D'Ark" dhe bulevardi "Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

Policia kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të shmangin lëvizjen me automjete, në këto akse rrugore, dhe të përdorin rrugë alternative, me qëllim moskrijimin e konfuzionit dhe për të mos penguar lëvizjen e lirë të qytetarëve.

Policia e Shtetit garanton qytetarët se ka marrë të gjitha masat e sigurisë, në përmbushje të përgjegjësive institucionale të saj, për garantimin e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas përfundimit të tubimit, si dhe për sigurinë rrugore, në të gjithë territorin e vendit, veçanërisht në sheshet dhe segmentet rrugore, në të cilat do të zhvillohet tubimi./CNA.al

Lajmet e fundit nga