LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet vendimi/ Bordi i Transparencës ndryshon çmimet për karburantet

11 Nëntor 2022, 15:35, Aktualitet CNA

Zbardhet vendimi/ Bordi i Transparencës ndryshon çmimet për

Bordi i Transparencës ka njoftuar se çmimi i naftës në treg do të ulet, në një shifër maksimale prej 227 lekësh për litër.

Benzina do të shitet me 210 lekë litri.

Gazi do të shitet me 74 lekë për litër.

Njoftimi:
Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 227 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 215 lekë/litër.
Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 210 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 198 lekë/litër.
Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 74 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 62 lekë/litër për automjetet.
Çmimi i gazoil për peshkimin është vendosur 133 lek/litër.
Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot datë 11 Nëntor, ora 18.00, dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga