LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e opozitës/ Mesazhi paralajmërues i ambasadës amerikane

12 Nëntor 2022, 09:47, Aktualitet CNA

Protesta e opozitës/ Mesazhi paralajmërues i ambasadës amerikane

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, disa orë para portestës së opozitës ka dalë me një njoftim.

Ajo këshillon qytetarët e saj të cilët jetojnë në Tiranë të shmangin ditën e sotme rrugët në të cilat është paralajmëruar se do të mbahet protesta e lajmëruar nga opozita.

Njoftimi:

Vendndodhja: Bulevardi Dëshmorët e Kombit – përballë Kryeministrisë.

Data/Ora: E shtunë, 12 nëntor, duke filluar nga ora 16:00

Një protestë është planifikuar të zhvillohet në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, përballë Kryeministrisë. Kjo protestë ka potencialin të përhapet në rrugët përreth duke shkaktuar bllokime të trafikut, devijime dhe mbyllje të rrugëve.

Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin tubimet e mëdha. Ndërsa shumë ngjarje të mëdha zhvillohen në mënyrë paqësore, disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme. Monitoroni mediat lokale dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit për informacionin më të fundit./CNA.al

Lajmet e fundit nga