LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/ Detajet e reja mbi videon e Gjicit dhe fshehja e fakteve që zbulojnë të vërtetën

19 Qershor 2023, 11:43, Aktualitet CNA

Ekskluzive/ Detajet e reja mbi videon e Gjicit dhe fshehja e fakteve që

Tri ditë më parë u publikua një video e ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici, në zyrën e tij, një video erotike, ku ai kryente marrëdhënie me një person, e cila pretendonte se ishte një gazetare, Alma K.

Një personazh, në fakt, që po ta shohësh në rrjete sociale, ka foto me shumicën e politikanëve shqiptarë, personazhe publike, por dhe me aktivistë të ndryshëm, siç është rasti i profesor Sazan Gurit.

Sipas të dhënave që ka siguruar CNA.al, shumë nga mediat pro qeverisë po përpiqen që ta manipulojnë skemën për të çuar tek ideja se e ka bërë Sali Berisha, e ka bërë opozita e të tjera si këto.

Në fakt, videoja që është publikuar është shumë më e gjatë se ato që dy minuta e 20 sekonda që janë publikuar e që tregojnë vetëm aktin.

Sipas të dhënave të siguruara nga CNA, videoja është 15 minuta dhe përmban hyrjen e vajzës, pra të Almës, në paradhomën e Safet Gjicit dhe më pas në zyrë. Në paradhomë ajo dorëzon disa gjëra që i ka në dorë dhe futet në zyrë, diskuton, është momenti i aktit dhe më pas ka sërish një diskutim tjetër për një projekt.

Jo pa qëllim e përmendëm Sazan Gurin, sepse Alma K., personazhi që shfaqet me Gjicin, shpesh me politikanë apo në institucione, është shafqur si një përfaqësuese e një shoqate për mbrojtjen e kafshëve dhe mesa duket kjo ka qenë dhe tentativa e një projekti apo për të marrë fonde në Bashkinë e Kukësit, çka e rëndon edhe më tej situatën e ish-kryebashkiakut Safet Gjici.

Ekskluzive/ Detajet e reja mbi videon e Gjicit dhe fshehja e fakteve që

Pra, përballë propagandës se është një histori personale, një lidhje midis kryebashkiakut dhe Alma K., e cila pretendon se punon si "gazetare" me kamera të fshehta edhe për emisione investigative në Tiranë, mësohet se kontakti është vënë për të kërkuar një favor, pra miratimin e një projekti.

Videoja nuk është 2 minuta e 30 sekonda, por 15 minuta dhe aty flitet edhe për një projekt, për një favor financiar. Pra, akti seksual nuk duket të jetë thjesht çështje qejfi apo pasioni mes dy personave, por mund të jetë për më tepër si veprim për të favorizuar një financim projekti për t’u zhvilluar në Bashkinë e Kukësit./CNA

 

Lajmet e fundit nga