LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maturantët, në testin e fundit/ 30 mijë nxënës i nështrohen provimit të lëndës me zgjedhje

19 Qershor 2023, 08:31, Aktualitet CNA

Maturantët, në testin e fundit/ 30 mijë nxënës i

Sot, 30 mijë maturantë i nënshtrohen provimit të lëndës me zgjedhje. Testimi nis në orën 10:00 dhe përfundon në orën 12:30.

Provimi do të zhvillohet në korridoret dhe palestrat e shkollave.

Më herët maturantët u janë nënshtruar tri testeve, atij të gjuhës së huaj, gjuhës shqipe dhe letërsisë, si dhe matematikës.

Në disa raste fleta e provimit është publikuar pak minuta pas hyrjes në provim të maturantëve.

Ministrja e Arsimit e ka quajtur këtë një ndërhyrje të qëllimshme.

 

Lajmet e fundit nga