LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme!/ Lulzim Basha zgjohet herët në mëngjes

4 Korrik 2023, 09:46, Aktualitet CNA

E pabesueshme!/ Lulzim Basha zgjohet herët në mëngjes

Ish-kryetari i PD-së së vulës, Lulzim Basha, si rrallëherë është zgjuar herët në mëngjes. Ajo që i ka nxjerrë gjumin “gjumashit ekselent” është 247-vjetori i Pavarësisë së SHBA-së.

Basha ka nxituar të publikojë në "Twitter" një thënie duke uruar 4 korrikun.

“Ne i konsiderojmë këto të vërteta si të vetëkuptueshme, se të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë, se Krijuesi i ka pajisur me disa të drejta të patjetërsueshme, se ndër to janë Jeta, Liria dhe kërkimi i Lumturisë... Happy 4th of July!”-shkruan Basha.

Një ditë më parë në pritjen madhështore për ish-presidentin e Amerikës, Bill Clinton, Basha zbatoi "urdhrat" e socialistëve duke marrë pjesë në ceremoni së bashku me grupin e tij të vulës.

Ndërsa pritet që me 29 korrik të mbahen zgjedhjet brenda PD-së së vulës nuk shohim asnjë angazhim nga Basha që t’u kërkojë votëbesimin demokratëve për të drejtuar dhe një herë PD-në të cilën e la në opozitë për më shumë se 10 vite duke shkatërruar dhe çuar në disfata të njëpasnjëshme.

Përballë tij gjendet një “kundërshtar” formal, Gjergj Hani, i cili në deklaratat për mediat është shprehur se dy arsyet për të cilat kandidon janë mungesa e alternativave nga Basha për të shpëtuar PD-në dhe për demokratët të cilët e kanë votuar PD-në në zgjedhjet e 14 majit pavarësisht parashikimit të humbjes së zgjedhjeve vendore më krye të komanduarin e Lulzim Bashës, Enkelejd Alibeajn./ CNA

Lajmet e fundit nga