LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Babalja” vijon me misionin/ Del në krah të ndërtimeve pa leje të Irfan Hysenbelliut

3 Dhjetor 2022, 18:15, Aktualitet CNA
“Babalja” vijon me misionin/ Del në krah të
Foto ilustruese

Ervin Salianji, i cili rrezikon burgun për shpifje me “Babalen”,  shprehet i shqetësuar për prishjen e ndërtimeve në "Prestige Resort".

Në një intervistë në emisionin “Kjo Javë”, sipas “Babales” , prishja e ndërtimeve pa leje të Irfan Hysenbelliut shtyn emigrantët të mos kthehen.

‘Fakti që është shkelur siguria juridike po shtyn edhe emigrantët të mos duan të kthehen më në vend dhe investitorët të mos vijnë. Nuk ka një interes publik me shembjen e tij. Atëherë pse vijohet me lukuninë e njerëzve si banditë me kapuçë?”, tha Salianji./ CNA.al

Lajmet e fundit nga