LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arbana Osmani prezanton Festivalin e Këngës/ Zbulon për herë të parë bashkëpunëtorët

12 Nëntor 2022, 14:53, Aktualitet CNA

Arbana Osmani prezanton Festivalin e Këngës/ Zbulon për herë

Arbana Osmani ka konfirmuar se zërat se do të drejtojë Festivalin e 61-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Osmani ka zbuluar dhe bashkëpunëtorët.

Ata janë Eraldo Rexha, Bojken Lako, Shpëtim Saraçi dhe sigurisht regjisori Eduart Grishaj.

Ajo ka rrëfyer se së bashku me këtë ekip po punojnë prej muash, për të sjellë një produkt të arrirë.

Arbana Osmani prezanton Festivalin e Këngës/ Zbulon për herë

“Edhe pse s’ma la njeri shansin ta ndaj vetë me ju si lajm e para, jam e gëzuar të konfirmoj se këtë vit do të jem në drejtimin e Festivalit të 61-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Një vlerësim, kënaqësi, por edhe përgjegjësi e madhe që kam zgjedhur ta ndaj me një skuadër profesionistesh të shkëlqyer me të cilet kam fatin të punoj në këtë projekt.
-Bojken Lako, artisti multi dimensional dhe intuitiv, krijuesi i disa platformave muzikore te suksesshme për të rinjte dhe jo vetëm, një nga njerezit më me shije në industrinë muzikore.
-Shpetim Saraçi, mjeshtri i madh i muzikes, legjende e gjallë e Festivalit të Këngës, nje nga njerëzit me virtuozë dhe punëtor që kam njohur.
-Eraldo Rexho, “tempulli” i “ëho’s ëho” në vend, më pranë artistëve se çdo kush tjeter, me energjine e pashtershme për te punuar pa orar.
Dhe
Eduart Grishaj, ai që nxorri lajmin para meje;)

Një falenderim special për drejtuesit e RTSH qe zgjodhën të besojnë në këtë skuader, prej muajsh po punojmë që të sjellim një Festival te Bukur, me pranë njerezve”, shkruan Osmani në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga