LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A e keni takuar McGonigal?/ Peleshi i mbyll gojën deputetit që ndryshon cilësinë e diellit dhe të rërës

31 Janar 2023, 11:33, Aktualitet CNA

A e keni takuar McGonigal?/ Peleshi i mbyll gojën deputetit që

McGonigal ka zbritur në Komisionin e Sigurisë nëpërmjet deputetëve të Opozitës.

Ferdinand Xhaferraj, deputet i PD-së, ka pyetur Ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi, nëse e kishte takuar personalisht ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

Peleshi ka mohuar të jetë takuar me McGonigal dhe i ka kërkuar Xhaferrajt të pyetet për temën që është thirrur.

Pjesë nga debati:

Deputeti Xhaferraj: E keni takuar ndonjëherë McGonigal ju apo drejtori i policisë?

Ministri Niko Peleshi: Po s’u përgjigja do duket sikur kemi ndonjë gjë për të fshehur.

Xhaferraj: Kur vjen një zyrtar i lartë i FBI-së takon kreun e SHISH, drejtorin e Policisë, kreun e SPAK-ut, ai nuk takon vetëm kryeministrin, prandaj ju pyeta.

Niko Peleshi: E para nuk e përcaktoj dot unë hapësirën se ku duhet të diskutoni ju, unë jam këtu për të dhënë llogari dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Mund të bëni dhe pyetje jashtë temës. Unë këtu kam ardhur si Ministër i Mbrojtjes ndaj na u drejto në pozicionin për të cilin jemi thirrur.

Jo nuk e kam takuar, nuk e di drejtori, por dhe po ta kisha takuar nuk besoj se nuk përbën ndonjë lloj lajmi, pasi ne kur takojmë dikë nuk mund të shtiem fall dhe të parashikojmë që në të ardhmen nuk do kenë asnjë akuzë nga vendi i tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga