LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pak para nisjes së finales/ Ministrja e Ramës shkon e para në stadium: Sot fiton...

25 Maj 2022, 17:59, Aktualitet CNA
Pak para nisjes së finales/ Ministrja e Ramës shkon e para në
Ministri i Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, ka qenë ndër të parat që është akomoduar në stadiumin “Air Albania”. Ajo nuk ka ngurruar të ndajë edhe disa foto në rrjetet sociale, duke treguar se mezi po pret që të shohë finalen mes Romës dhe Fejnordit.

Muzhaqi ka deklaruar se pavarësisht rezultatit, sot Shqipëria fiton.

Jeni gati për finalen e Conference League? Sot m'u kujtua ndeshja e parë që u luajt për inaugurimin e stadiumit “Air Albania”, në nëntor të  2019-s, kur si zakonisht isha aty për të mbështetur djemtë e kombëtares. Ndonëse në atë ndeshje humbëm, sot pavarësisht rezultatit, Shqipëria fiton.

Është kënaqësi e veçantë të kesh në qytetin tënd një stadium me standarde evropiane, ku tifozët sot vijnë për ndeshjen, ama nesër do të vijnë për Shqipërinë! ”, ka shkruar ministrja krahas fotos në “Facebook”./CNA.al

Lajmet e fundit nga