LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Programi IPARD lll/ Kryemadhi ironizon Ramën dhe Krifcën: Pse nuk e inauguroni serën tek inceneratori

18 Maj 2022, 12:07, Politikë CNA
Programi IPARD lll/ Kryemadhi ironizon Ramën dhe Krifcën: Pse nuk e

Kyetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, prezantuan sot programin IPARD lll.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kryemadhi ironizon programin për bujqësinë dhe shtron pyetjen se përse nuk e inauguron qeveria serën tek inceneratori i Tiranës.

?Dyshja qeveritare Rama-Krifca paskan bërë sot një shëtitje me kamera duke folur për bujqësinë shqiptare. Këtë IPARD III e morëm vesh, po atë serën tek inceneratori pse nuk e inauguroni?

Mos harroni se keni llogaridhënie edhe për këto subjekte në Durrës:

1. Basilika e Shën Mëhillit dhe

2. Bioplant Shpk

Kanë zhvilluar investim me fondet e BE dhe aprovimin e AZHBR të drejtuar nga ju, pse nuk i promovoni punët e tyre? Jo për gjë, po edhe po nuk i sqaruat ju, nuk do ngelen pa u sqaruar fermerët se çka ndodhur me fondet e BE dhe shtetit shqiptar, që duhet t?i merrnin familjet shqiptare në bujqësi. Transaprencë! Mos e vidh fermerin?, shkruan ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga