LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Tërmeti” i dosjes 184 “zgjedh” liderin e PD-së/ Maskarada me Alibeajn që turpëron demokratët  

18 Maj 2022, 09:24, Politikë CNA

?Tërmeti? i dosjes 184, Damian Gjiknuri, sekretari i Përgjithshëm i PS-së, në negociatat për Presidentin është shfaqur duke ?përkëdhelur? Enkelejd Alibeajn.

Jo me duar, por me fjalë, si je lidershipi i duhur e të tjera si këto.

Damian Gjiknuri merr përsipër të deklarohet se kush është kryetar i PD-së, ndërkohë që Alibeaj është i shkarkuar nga demokratët.

“Na dëgjojnë njerëzit para kamerave. Ne nuk jemi studio televizive. Unë mendoj që ti e ke mundësinë dhe e ke edhe aftësinë e lidershipit që të mos kërkosh sigurinë nga kamera, por të mbledhësh njerëzit e tu dhe të propozosh katër emra?, tha Gjiknuri  gjatë negociatave për Presidentin./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga