LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pasi kërcënoi SPAK/ Rama nis justifikimet

7 Maj 2022, 17:08, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama sot në Asamblenë e PS ka ngritur tonet ndaj SPAK.

Duke folur me gjuhën e futbollit, kreu i qeverisë tha se SPAK tashmë ka hyrë në kohën shtesë dhe deri tani e keqja është kualifikuar, ndërsa ky institucion është i skualifikuar.

Por pas kërcënimit të drejtpërdrejtë që i bëri institucionit të drejtësisë, në një postim në Tëitter, ai ka nisur edhe justifikimet.

Ai thotë se  SPAK mund të punojë pa asnjë problem edhe për 100 vite .

Ndërkohë thekson se nuk do të qëndrojë i heshtur pasi SPAK duhet të godasë gjithanshëmërisht dhe jo njëanshmërisht.

?Të qeshësh e të qash me lot! Paskam kërcënuar SPAKUN sipas nongratave që betoheshin se edhe Flota e Shtatë Amerikane po t?i drejtonte tytat nga Lalzi nuk do ta votonin Reformën në Drejtësi! Për mua e për #PS SPAKU rron e punon pa gajle 100 vjet dhe bujrum, derën tonë e ka hapur!

Por gojën nuk kemi për ta mbyllur, që SPAKU të mos godasë njëanshmërisht, po gjithanshmërisht! Roli i mumjes, përballë rreshtit të gjykatësve e të prokurorëve, që Vetingu i nxorri katran me bojë apo mbi dosjet e skandaleve legjendare të krimit shtetëror, nuk mund të tolerohet më!?, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga