LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialistët fillojnë votimin/ Depozitojnë zarfet sekret

19 Prill 2022, 08:47, Politikë CNA

Në mbledhjen e grupit parlamentar të PS, sot tema është zgjedhja e presidentit të ri.

Deputetët socialistë kanë plotësuar formularin me tre emra për kandidatët për president të vendit.

Ndërsa kanë plotësuar formularin me tre emra, ato më pas kanë nisur të depozitojnë në zarfin sekret tre emrat që ata propozojnë për kreun e ri të Shtetit.

Pasi kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka sqaruar procedurën, deputetja me e vjetër në moshë e PS, Luljeta Bozo, ka kërkuar fjalën dhe i është drejtuar atij duke i thënë: Zoti Taulant po qe se nuk njohim atësinë, quhet e pavlefshme?

?Jo nuk quhet e pavlefshme?, iu përgjigj Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga