LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, Basha dhe Alibeaj bashkë kundër 11 Dhjetorit/ Berisha zbulon planin

18 Prill 2022, 19:15, Politikë CNA

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, ka zbuluar planin e Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt.

I ftuar në Syri Tv, Berisha ka deklaruar se Basha dhe Alibeaj po bëjnë gjithçka që nëpërmjet Edi Ramës të hedhin poshtë Kuvendin e 11 dhjetorit dhe votimin e 6 Marsit. Ndër të tjera Berisha tha se Basha dhe Alibeaj po kërkojnë të krijojnë partinë e tyre.

?Ishte një gjë më e thellë që të themi të vërtetën. Basha dhe Alibeaj janë angazhuar në një porces të turpshëm të manipulimit të grupit parlamentar. Kjo është 100 % e sigurt. Ata i lejuan vetes të vazhdojnë të mbajnë qëndrimin për mosnjohjen e kuvendit të 11 dhjetorit. Këtu fillon cdo gjë. Së pari Basha dhe Alibeaj bëjnë gjithçka që nëpërmjet Ramës të hedhin poshtë Kuvendin e 11 dhjetorit, votimin e 6 Marsit. Ata po bëjnë gjithçka  të bëjnë partinë e tyre?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga