LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputetja e PD: Platforma e Alibeajt është e vonuar

19 Prill 2022, 06:26, Politikë CNA

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori tha se platforma e prezantuar nga kryetari i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj është e vonuar.

Në emisionin ?Noë? në ?Euronews Albania?, Dhori u shpreh se platformë duhet të prezantohej menjëherë sapo Lulzim Basha dha dorëheqjen si kryetar i PD-së.

?Personalisht platformën e konsideroj të vonuar. Duhej të ishte prezantuar menjëherë pas dorëheqjes së Bashës, në mënyrë që të kishim kohë të mjaftueshme që të siguronim përfshirjen e të gjithë faktorëve?, tha deputetja.

Dhori ka dhënë miratimin e saj për platformën e Alibeajt, ndonëse nuk e ka firmosur ende.

Sipas saj, duhet të gjendet një mirëkuptim midis dy palëve dhe të sigurohet gjithëpërfshirja për çdo proces brenda Partisë Demokratike./CNA.al

Lajmet e fundit nga