LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Hajdari ia përplas në fytyrë Bardhit: Ke zero kontribut në PD

18 Prill 2022, 20:52, Politikë CNA

Ish-deputetja e PD, Rudian Hajdari e ftuar në emisionin Opinion me Blendi Fevziun, ka debatuar me Gazment Bardhin dhe i është drejtuar duke i thënë se ka zero kontribut në Partinë Demokratike. I gjithë debati nisi pasi Hajdari kërkoi që Bardhi të kërkojë ndjesë për përjashtimin e saj nga PD për faktin se zgjodhi të mbante mandatin në vitin 2019, në një kohë që opozita dogji mandatet në shenjë proteste ndaj qeverisë.

Pjesë nga debati

Hajdari: Po fliste për idenë që nuk janë përjashtues, i kanë përfshirë të gjithë. Z. Bardhi a mund të kërkoni një ndjesë publike për atë që bëtë në momentin që unë mbajta mandatin? Ju më përjashtuat.

Bardhi: Jo.

Hajdari: Ju keni thënë që nuk jam anëtare e PD.

Bardhi: Në atë moment nuk ishe.

Hajdari: Unë isha deputete e PD. Unë jam anëtare e PD prej historisë së familjes sime dhe kam qenë në sheshe.

Ju s?keni qenë fare. Ju jeni një nga më të privilegjuarit, keni zero kontribut në PD dhe jeni sekretari i përgjithshëm.

Bardhi: E thoni ju këtë? Ju erdhët nga Amerika dhe u bëtë deputete apo se ishit vajzë e babait?

Hadari: Patjetër.

Bardhi: Nuk shkon kështu në politik, gjithsecili ka kontributet e veta.

Hajdari: Pyetja që më bëtë ishte a kërkoj unë ndjesë, jo unë nuk të kërkoj ndjesë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga