LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta fiton në Kushtetuese/ Tritan Kalo ka një pyetje  

17 Shkurt 2022, 08:54, Politikë CNA

Mjeku i njohur, professor Tritan Kalo ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila hodhi poshtë kërkesën e Kuvendit, për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa ironizon parlamentin, Kalo ngre pyetjen, nëse është fitore e gjyqësorit, apo riciklim I së keqes.

?Kohë kovidiane. 17.02.2022. VENDIMI i Parla-pa-mentit për SHKARKIMIN e PRESIDENTIT nuk u pranua. MBYLLJA e kësaj sage shënon FITOREN e KUSHTETUETSHMËRISË së vetë Gjyqësorit, apo RICIKLIMIN e vetë Parlamentit dhe të keqes te ne?!?-shkruan Tritan Kalo./CNA.al

Lajmet e fundit nga