LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bylykbashi i bindur për fitoren/ 'Më 6 mars ua kthejmë bashkinë e Durrësit demokratëve'

16 Shkurt 2022, 16:59, Politikë CNA

Lideri historik i PD Sali Berisha ka zhvilluar sot një takim me banorët e Katund i Ri në Durrës, ku ka prezantuar kandidatin e koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’, të dalë nga primaret, Ardian Muka.

Në këtë takim është i pranishëm dhe deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi.

Gjatë fjalës së tij, Bylykbashi ka theksuar se në 6 mars Durrësi do i kthehet demokratëve dhe qytetarëve pas 22 vitesh që është grabitur nga socialistët.

Gjithashtu deputeti i PD-së u shpreh se demokratët ishin gati për të fituar edhe në vitin 2019 por vendimi i Lulzim Bashës u?a pamundësoi këtë arritje.

?Të dashur miq, ju falenderoi që keni ardhur kaq shumë shumë sot në këtë takim me kandidatin tonë që kemi nxjerrë me votën tonë, zotin Ardin Muka dhe na nderon sot me prezencën e tij Profesor Sali Berisha.

Fuqia e jashtëzakonshme pas gjthë kësaj lëvizje të madhe që kemi nisur me një objektiv të madh, për të risjellë pluralizmin dhe të rikthejë demokracinë shqiptare në shina. 6 marsi është një ditë e madhe shumë e rëndësishme që të tregojmë që ne jemi opozita e vërtetë dhe për të fituar Bashkinë e Durrësit dhe t?ja kthejmë atë demokratëve dhe të gjithë njerëzve dhe nuk mund të grabitet sic e kanë gravituar prej 22 vitesh socialistët. Ne ishim gati edhe në 2019 për të fituar Bashkinë e Durrësit por vendimi i Lulzim Basha  na e hoqi mundësinë që ta fitonim, por sot i kemi të gjitha mundësitë. Kudnërshtati ynë pa kompromis është Edi Rama me qeverinë e tij grabitqare dhe me këtë opozitë që nuk bënë kompromise ne do tua kthejmë qytetin qytetarëve. Fillimin duhet ta japim në 6 mars.?/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga