LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndryshimet e fundit të Gledis Nanos/ Thirrja e fortë e gazetarit: Jashtë banditët nga Policia e Shtetit

16 Shkurt 2022, 21:30, Politikë CNA

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano firmosi sot lëvizje të reja në Policinë e Shtetit.

Oltion Bistri është emëruar drejtor i Drejtorisë së Operacionale te Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Tiranës.

Lidhur me këtë emërim ka reaguar gazetari Elvi Fundo, i cili në një postim në rrjetin social Facebook bën thirrje që të largohen banditët nga Policia e Shtetit.

?Një dokument zyrtar janë në dijeni Edi Rama, Sali Berisha, Lulzim Basha, Ilir Meta dhe Mandi Nishtulles me Shullazin.

Ky banditi u emërua Drejtor i Forcës Operacionale në Policinë e Shtetit.

Ky do njoftohet nga SPAK dhe do arrestojë shokët.

Jashtë banditët nga Policia e Shtetit?, shkruan Fundo.

Por kush është Oltion Bistri?

Vitin e kaluar, kur Bistri nga shef i komisariatit të policisë numër 2 në Tiranë, u emërua drejtori i  Drejtorisë Vendore të Policisë së Durrësit, ai bënte ?gangësterin? duke bllokuar rrethrrotullimin me makinën e tij luksoze.

CNA.al në atë kohë faktoi me foto dhe video se si Bistri, për shkak të detyrës që mbante, mund të bënte ?ligjin? në qytetin bregdetar./CNA.al

Gledis Nano firmos ndryshimet e reja në Policinë e Shtetit

Foto-video-Drejtori i ri policisë së Durrësit bën gangsterin pas emërimit

 

 

Lajmet e fundit nga