LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha nuk u paraqit në seancën gjyqësore/ Evi Kokalari ka dy fjalë për padinë e tij

16 Shkurt 2022, 18:48, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD Lulzim Basha i ka bërë ?bisht? drejtësisë ditën e sotme, edhe pse kishte bërë vetë padi ndaj aktivistes Evi Kokalari për shpifje.

Sot është mbajtur seanca, por Basha nuk është paraqitur dhe gjykata ka vendosur pushimin e çështjes.

Pas kësaj, ka ardhur edhe reagimi i vetë Kokalarit, e cila në një postim në rrjetin social Facebook, ka dy fjalë për ?padinë e Lul trimit?.

?Dy fjalë për padin e Lul trimit.

Padia e shumëpritur më në fund erdhi në Dhejtor, kur une isha në Tiranë. Akuza në të nuk ishte aspak e fortë, gjithsesi mund të ishte e mjaftueshem për të rihapur dosjen e tij të Muzinit.

Fatkeqësisht, Lulzim Basha dhe avokati i tij, nuk u paraqitën në Gjykatë jo njëherë, por DY.

Domethëne, ne i dhamë një shans të dytë dhe prapë nuk erdhën.  

E falenderoj gjykatësin Besnik Hoxha për profesionalizmin e tij?, shkruan Kokalari./E.K-CNA.al

Basha kallëzoi Kokalarin për shpifje por s’paraqitet në seancë/ Gjykata pushon çështjen

Lajmet e fundit nga