LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

14 vite shtet i Pavarur/ Meta: Gëzuar Kosovë e dashur, mirënjohje përjetë Heronjve

17 Shkurt 2022, 07:42, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të uroj Pavarësinë e Kosovës përmes imazheve të heronjve që kanë dhënë kontribut të jashtëzakohsmën në këtë nismë historike.

Meta ndërsa uron shqiptarët kudo që janë në këtë ditë të bekuar, ai shpreh edhe mirënjohje për dëshmorët që dhanë jetën për liri.

Ai thekson  më tej se Shqipëria dhe Kosova do jenë gjithmonë krah njëra-tjetrës.

?GËZUAR KOSOVË E DASHUR!

Mirënjohje përjetë Heronjve, Dëshmorëve, luftëtarëve dhe etërve të Pavarësisë së Kosovës!

gjithmonë krah njëra-tjetrës!?, shkruan Meta.

Sot Kosova mbush 14 vite që nga dita e shpalljes së Pavarësisë. /CNA.al

Lajmet e fundit nga