LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cili do jetë "kurbani" i radhës për inceneratorët?/ Ish-ministri nxjerr emrat

17 Shkurt 2022, 09:06, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësuar si ?teori konspirative?, deklaratat se kryeministri Edi Rama është në dilemë për ?kurbanin? e radhës, në lidhje me aferën e inceneratorëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ironizon duke shkruar se Rama është në dilemë mes ministrit Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

?Më shkrin fare konspiracioni i bulevardit të Tiranës.

Rama na qenka në dilemë. Të dorëzojë në SPAK Erion Velinë apo Ben Ahmetajn?!

Erion po punën me Lulin, që ky i fundit të komandojë Joridën, që kjo e fundit të sulmojë Benin. Ky i fundit, nga ana e tij, i ka ngulur thonjt mirë në kurriz të Ramës. Tigër hesapi?

Në çdo rast kemi Engjellin dhe Alqin që i dorëzon pa problem fare?

Gallatë, apo jo?!

Qyfyre, qyfyreeee??-shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga