LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Noka merret në pyetje në Prokurori/ “Pyesni Edi Ramën pse më thirrën”

13 Janar 2022, 14:49, Politikë CNA

Sot deputeti Flamur Noka është thirrur në Prokurori për tu pyetur rreth protestës së 8 Janarit. Në një deklaratë për mediat, Noka thotë se është thirrur në Prokurori me urdhër të Edi Ramës.

Noka u shpreh se i ka bërë thirrje të hetojë mbledhjen e firmave për Kuvendin e 18 dhjetorit.

?Për çfarë më thërritën pyesni urdhëruesin që është Edi Rama. I bëra thirrje prokurorisë të hetojë për një mashtrim publik që pengu i ka bërë shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve më 18 dhjetor, duke sajuar numra të gënjeshtërta dhe duke mashtruar për 5.004 delegatë.

Duke mashtruar edhe ndërkombëtarët e falsifikuar firmat. Në emrat e lexuar ka edhe të vdekur dhe emra që nuk ekzistojnë fare. Sot i bëra thirrje prokurorisë për dhunën barbare të ushtruar nga policia për demokratët. I bëra thirrje prokurorisë të hetojë edhe Sokol Bizhgën. Një kryebandit me uniformë që ushtroi terror?, është shprehur Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga