LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protesta e 8 Janarit/ Berisha tregon çfarë do të dëshmojë në Prokurori

13 Janar 2022, 10:00, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur për të dëshmuar sot në Prokurorinë e Tiranës, në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Ndërkohë në një prononcim për mediat nga shtëpia e tij, para se të nisej drejt prokurorisë së Tiranës, Berisha i është përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me atë që do dëshmojë sot para organit të akuzës.

Ai tha se do të dëshmojë bashkëpunimin në shkallën më të lartë të krimit në narkoshtetin shqiptar që sipas tij doli qartë si drita e diellit me 8 janar.

?Ata i ka dërguar Rama. Thirrem nga Rama dhe jo Basha.?-tha Berisha.

Sa i takon lirimit të 34 të arrestuarve një ditë më parë, Berisha tha se Prokuroria duhet tu kërkonte të falur dhe të ndëshkonte policinë që ndaloi njerëz të pafajshëm.

Më tej, ai theksoi se ?Për më shumë ju ftoj sapo të ndal nga dera e prokurorisë ku do ju informoj hollësisht.?./CNA.al

Lajmet e fundit nga