LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shkarkuar dhe i braktisur nga demokratët që i dhunoi/ Basha fajëson Berishën

13 Janar 2022, 09:16, Politikë CNA

Lulzim Basha , nuk i ndal akuzat ndaj ish kryeministrit Sali Berisha. I shkarkuar, por me vulën dhe selinë që ka mbajtur peng, Basha me anë të Partisë Demokratike, në rrjete sociale, sërish fajëson Berishën për dhunën e ushtruar me 8 Janar.

Në deklaratën për mediat, thuhet se Berisha ndolli dhe frymëzoi vetë dhunën per javë me radhë, që kur deklaroi se PD nuk meritonte të ekzistojë nëse nuk e mbronte atë pas shpalljes nongrata për korrupsion

Për fat të mirë në 8 janar nuk u derdh gjak, ashtu siç dëshironte dhe kishte planifikuar Berisha me një grusht kriminelësh.

Ai personalisht e ndolli dhe frymëzoi vetë dhunën per javë me radhë, që kur deklaroi se PD nuk meritonte të ekzistojë nëse nuk e mbronte atë pas shpalljes nongrata për korrupsion.

Por Berisha dhe banda që ai mblodhi dhe përzgjodhi me kujdes, dështuan me turp sepse demokratët i braktisën.

Ai nuk mban më dot peng as PD-në dhe as Shqipërinë. Mbi rrënojat e dhunës së tij, PD po ngrihet çliruar nga mankthi dhe dhuna e së shkuarës, dhe e vendosur për tu ofruar gjithë shqiptarëve të ardhmen që meritojnë?, thuhet në deklaratë./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga